1

2

3

4

Аспірантура

5

Міністерство охорони здоров’я офіційно затвердило перелік професій, для яких вакцинація проти коронавірусу є обов’язковою, про що йдеться на сайті МОЗ. Відповідний наказ набирає чинність через один місяць з дня його публікації.

«Міністерство охорони здоров’я України своїм наказом від 04.10.2021 № 2153, зареєстрованим в Мін’юсті 07.10.2021 за №1306/36928, затвердило перелік організацій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації проти СОVID-19», – йдеться у повідомленні.

У наказі йдеться про те, що у період карантину, введеного в рамках боротьби з коронавірусом, обов’язково робити щеплення проти СОVID-19 повинні працівники:

• центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;

• місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;

• закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

«Освітяни та працівники органів влади кожен день взаємодіють із великою кількістю людей, а тому ризикують інфікуватися на коронавірусну хворобу. Майже всі, хто потрапляє в лікарню з СОVID-19 – невакциновані. Це рішення покликане захистити життя і здоров’я українців та їхніх близьких, створивши безпечне середовище в закладах освіти та державних установах», – процитували у пресслужбі відомства міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка.

Вказано, що освітян та працівників органів виконавчої влади, які не зроблять щеплення проти коронавірусу, відсторонять від роботи без збереження заробітної плати.